ד"ר שירי רגב-מסלם מחליפה את ח"כ קארין אלהרר כראש מערך הקליניקות המשפטיות

ד"ר רגב-מסלם התראיינה לראשונה למגזין בר-אילן ואמרה: "מתרגשת ושמחה מהמינוי לסגל האקדמי בפקולטה למשפטים ומהתפקיד שקיבלתי לשמש כראש מערך הקליניקות המשפטיות"
ד"ר שירי רגב-מסלם מחליפה את ח"כ קארין אלהרר כראש מערך הקליניקות המשפטיות (הגדל)

ד"ר שירי רגב-מסלם תחליף את חברת הכנסת עו"ד קארין אלהרר בתפקיד ראש מערך הקליניקות המשפטיות בבר-אילן החל מתחילת שנת הלימודים האקדמית הבאה. כיום היא פוסט-דוקטורנטית במרכז מינרבה לזכויות אדם, בפקולטה למשפטים האוניברסיטה העברית, ומשמשת כמנחה האקדמית של הקליניקה ליזמות עסקית ולצדק כלכלי באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר רגב-מסלם מסרה למגזין בר-אילן בעקבות המינוי: "אני מאוד מתרגשת ושמחה מהמינוי לסגל האקדמי בפקולטה למשפטים ומהתפקיד שקיבלתי לשמש כראש מערך הקליניקות המשפטיות, ומההכרה בצורך ובחשיבות של מינוי איש סגל אקדמי לעמוד בראש המערך. במסגרת התפקיד החדש אמרה ד"ר רגב-מסלם כי תתמקד בפיתוח וחיזוק הקשר שבין האקדמיה המשפטית והעשייה החברתית-משפטית תוך פיתוח מודלים חדשניים לקידום זכויותיהם של קבוצות מודרות ומוחלשות בחברה הישראלית.

ד"ר רגב-מסלם סיימה תואר משולב במדעי המדינה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב בשנת 2000 בהצטיינות יתרה. בשנת 2011 סיימה את לימודי הדוקטורט בפקולטה למשפטים באוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית, גם שם נמנתה עם מצטייני הפקולטה. היא חוקרת ומלמדת בנושאים דיני רווחה, מגדר, זכויות חברתיות, מחקר אמפירי של המשפטי, ומשפט וחברה. בין היתר ד"ר שירי רגב-מסלם היא העורכת הראשית של כתב העת "מעשי משפט", הראשון בישראל שעסק בהיבטיה השונים של העשייה משפטית למען שינוי ותיקון חברתיים.

ניסיונה האקדמי מצטרף לניסיון עשיר שיש לד"ר רגב-מסלם בתחום הציבורי. היא עבדה בין השנים 2001 עד 2002 בפרקליטות המדינה שם סייעה לראש מחלקת הבג"צים. בתפקידה היא ניסחה תשובות מדינה לחלק מהעתירות החוקתיות ומנהליות המורכבות והמשפיעות ביותר. העבודה כללה מחקר משפטי מקיף, ניתוח וסיכום מקרה, כתיבת חוות דעת משפטיות ועזרה לראש המחלקה במפגשים של מקבלי החלטות - ראש הממשלה, שרים, והיועץ משפטי לממשלה. הרקע העשיר של  ד"ר רגב-מסלם נוגע גם לתחום ההוראה.

היא הייתה  אחראית להכשרה וההוראה של השיעור השבועי של הקליניקה ליזמות עסקית ולצדק כלכלי באוניברסיטת תל אביב. שיעורים אלה סיפקו לתלמידי הקליניקה מסגרת תאורטית לעבודתם עם לקוחות, כמו גם הזדמנות להרהר על עבודתם הקלינית. ד"ר רגב-מסלם היא חברת הנהלה ומן העובדות המייסדות של ארגון "איתך-מעכי": משפטניות למען צדק חברתי, והייתה היועצת המשפטית של הארגון בשנים 2005-2002. עמותת "איתך" הוקמה בשנת 2001 על ידי קבוצה של משפטניות במטרה לקדם צדק חברתי לנשים. העמותה מתמקדת בפעילות למען אוכלוסיית הנשים מהשכבות המוחלשות כלכלית וחברתית ופועלת בנושאי תעסוקה, ביטוח לאומי, דיור ציבורי, הוצאה לפועל ומאבק באלימות נגד נשים, בהם מצבן של הנשים קשה במיוחד וזכויותיהן אינן ממומשות.